Газові війни або Кабмін проти Нафтогазу

    Ще у листопаді 2018 року громадяни України отримали шокуючі «листи щастя». У платіжках за блакитне паливо, окрім ударної і для багатьох непідйомної ціни, додались заборгованість, виражена у значній сумі кубометрів, які виявляється, дивним чином тягнуться за споживачами ще з грудня 2015 року і значні донарахування у  гривнях за коефіцієнт приведення до стандартних умов. І почалося протистояння Кабміну і облгазів.

    Незважаючи на заборону НКРЕКП і офіційної заяви прем’єр-міністра  про шахрайство постачальних організацій, якими є облгази або інші тергази і заклик до громадян не платити нічого, окрім ціни за газ (8,55 грн за кубометр), заборгованість у діамантових кубометрах і доплата за коефіцієнт приведення до стандартних умов з платіжок нікуди не зникли. Для інформації,НАК «Нафтогаз України» у цьому питанні був на стороні споживачів і розробив для споживачів алгоритм дій та шаблони документів, які дозволять позбутися віртуальних боргів. Але, вибачте за повторення, заборгованість у діамантових кубометрах і доплата за коефіцієнт приведення до стандартних умов з платіжок нікуди не зникли.

    Я особисто шукав правди в цьому питанні. Дзвонив до кол-центру облгазу, писав звернення і звертався до юристів. Однозначної і обґрунтованої відповіді ніхто не дав. Проте простежувалась спільна думка – це початок протистояння Кабміну проти Нафтогазу з облгазами. В залежності від переможця будеш платити чи не платити. Та факт про те, що чи то з січня-лютого, чи то з травня на заборгованість нараховуватимуть пеню, змусив платити. Промінчиком надії є перемога Уряду, який на законних підставах зможе змусити переможених компенсувати або повернути переплати…

    При вивченні газового питання, окрім витраченого часу і спалених нервів, я дізнався трохи цікавої інформації. До прикладу, ви знали, що Кабмін постановою №867 зобов’язав поставляти газ населенню не дорожче ніж 8550 грн. за 1000 кубів. Тобто 8,55 грн. за кубометр — це максимальна ціна, це стеля яку не можна пробивати, бо буде порушення закону. Тобто осіннє подорожчання могло бути поступовим, ніхто не забороняв Нафтогазу продавати газ дешевше, але як же тоді захмарні зарплати і премії…


     Усі розмови про те, що українці найменше в Європі платять за газ – фікція і маніпуляція. В європейських країнах люди сплачують за усю комуналку (світло, газ, вода і ін.) від 15 до 30% процентів своїх доходів, в той час як в Україні ця сума складає від 70-100% доходів і вище. Не переконую вірити мені на слово – статей, дописів і відео на цю тему в інтернеті безліч. Або спитайте заробітчан з Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини і інших країн ЄС…

    А як вам прогнозоване підвищення ціни на блакитне паливо у травні?! Можу бути неточним, та в планах Нафтогазу сума коливається від 10 до 12 грн. за куб. І це при тому що на даний час на європейських ринках ціни на газ значно знизились і є рух до подальшого зниження. Так, є така українська забава — дерти з народу за щось як за золоте,  особливо коли у всьому світі це щось стрімко падає в ціні…

    А  різниця в ціні на газ для населення і промисловості! Вгадайте хто платить більше? Не буду мучити. Ми — рядові громадяни. Агов, державні мужі з Уряду, може коли МВФ в чергове вимагатиме підняття ціни на газ для населення згадаєте про ціни для олігархів і їх підприємств! Чи в нас «битий небитого везе» не прислів’я, а життєве кредо…

    Фактів ще є, але для логічного і короткого завершення — я не люблю рахувати чужі гроші, але в облгазах і тергазах рядових працівників, на яких тримається газопостачання, ремонти і обслуговування клієнтів тримають майже на мінімальній зарплатні, постійно скорочують і звільняють. В той час як працівники вищого рангу почувають себе дуже комфортно.

    Офіційні зарплати і премії працівників Нафтогазу завжди не те що вражають, а заставляють задуматись у своїй адекватності. І оце в бідній державі, яка сидить на кредитній голці. В якій бюджетники, пенсіонери, та що там — майже 80% населення живе на межі бідності…

    На мою скромну думку Нафтогаз, як державна компанія, поклала собі за основну мету отримання надприбутків. А про покладену на неї місію національного значення – забезпечувати населення України якісним газом по доступним цінам, в кращому випадку забула.

   

 

    

   

   

   

 

 

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте