Перефразовуючи Любомира Гузара, або Про вибір без вибору

Другу через 10 днів у зону АТО. Вечір, компанія друзяк, оковита, цигарки, «смачні анекдоти» у перерві між розповідями про «там і тут»… Суперечка — це все війна Росії і Америки на нашій території, «міряння п… ками» і нажива для панівного класу за рахунок дітей неіснуючого середнього і найпоширенішого в Україні класів.

— Навіть як х*йло дійде до нас, погано буде багатіям, а ми як жили, так і житимемо...
— А що ти зробив, щоб ми жили краще? Ти наводиш лише самі погані приклади і називаєш націю бидлом, яке заслуговує на те життя, яке має.
— Бо нічого не змінюється — революції, майдани, смерті, сотні, тисячі, жертви АТО...
— А ти готовий до боротьби?
— За що?
— За краще життя!
— Яке там, он в Києві боролись, скільки жертв і що?
— Я не питаю тебе про Київ, а про наше маленьке містечко — ти готовий боротись за зміни у ньому? Ось бачиш, в нас населення +- 14000, а чи був у нас на центральній площі майдан із кількістю хоч 1500 учасників?
— А хто вийде?
— Я не питаю про «хто вийде». Ти особисто готовий?
— Е-е-е-е, та що я один вдію...
— Ти виявився правий, друже, кожна нація заслуговує на те життя, яким живе. І проблема не у «сєпарах» і «ватніках», а у сірій інертній масі, яка живе по принципу — «аби не гірше» і «все беріть, лиш мене лишіть». Олігархія правитиме нею доскону. Раби породжуватимуть рабів. Вони невинні, вибору в них немає. Хоча є одне але...
— Яке???
— Знайдеться месія або група месій, що зможуть перевернути все і втнути кардинальні зміни.
— Ну, що можу сказати… Дай Боже!
— Амінь.

«Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний».

Боже, бережи всіх хлопців і дівчат, які борються в АТО, які борються із внутрішнім ворогом, які борються до перемоги. Боже, допоможи інертній сірій масі стати борцями.

2 коментарі

Святослав Вишинський
Які «месії»? Прокиньтесь. Неможливо врятувати того, хто сам себе не врятує.
Максим Пансик
Месія — це той, за яким підуть борці, той, хто сколихне більшість, переведе інертну сіру масу на новий рівень буття… Питання в тому як він це зробить — завдяки харизмі, лідерським і організаторським здібностям глобального масштабу… Чи самопожертві, ціною власного життя…
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте